AVUSTRALYA VİZELERİ İÇİN ÖNEMLİ UYARILAR

Özellikle son dönemde Avustralya vizeleri ile ilgili bir dizi yanıltıcı bilgilerlerle tanıtım yapanlara dikkat çekmek isteriz. Her gün onlarca kişi bu konularla ilgili rahatsızlıklarını bize iletmektedir.

 

► 'YÜZDE YÜZ AVUSTRALYA VİZE GARANTİSİ' VERİLEMEZ.

• Avustralya Turist,Ziyaretçi vizerinde YÜZ YÜZ GARANTİLİ AVUSTRALYA VİZESİ, AVUSTRALYA VİZESİNDE %100 GARANTİ vb  şeklindeki tanıtımlar yapılmaktadır. Hiç bir kişi ve kurum bu garantiyi veremez.  Kişi ve kurumlar,  Başvurularımızın %98'i vize alıyor diyemez. Bunlar zaten bildiğiniz gibi kişileri kandırmaya yönelik yanıltıcı reklamlardır.

• Vize başvurularında karar Avustralya Büyükelçiliği tarafından verilmektedir. Daha başvuru yapanın özerlliklerini dahi bilmeden YÜZDE YÜZ VİZE GARANTİSİ VERİYORUZ şeklinde tanıtım yapmak kenarda kalmış TV kanallarında sahte Bal Satanlarla aynı kategoriye girmektir. Bu durumda yapılması gereken Avustralya Büyükelçiliği ile irtibata geçip  Vize garantisi nasıl verilebiliyor diye sormaktır. 

• Vize Başvurusu Öncesinde vize garantisi verenler işlem olumsuz sonuçlanırsa ahlaki ve etik olarak  Vize ve işlem Ücretini Başvuru Sahibine iade etmelidir ve bunu yapacağını açık ve net olarak yazılı iddiayı yaptığı yerde paylaşmalıdır.

 

►  KANDIRILMAMAK İÇİN AVUSTRALYA BÜYÜKELÇİLİĞİ, AVUSTRALYA KONSOLOSLUĞU VE BENZERİ WEB SİTELERİNE DİKKAT..:

• Bir diğer Kandırma ve Yanıltma uygulaması da - site adlarının Avustralya Büyükelçiliği, Avustralya Konsolosluğu olarak kullanılması, hatta resmi Avustralya Büyükelçiliği sitesine benzer görünümde tasarımlar yapılmasıdır. İnternette konuyla ilgili araştırma yapanlar o an dikkat etmeden bu sitelere girebilmekte ve karşılarında Avustralya Konsolosluğu / Büyükelçiliği var sanabilmektedirler.  

• Bu uygulamayı yapanlar yasal sorumluluklardan kaçabilmek için sitelerinde küçük, dikkat çekmeyecek şekilde Avustralya Konsolosluğu ya da Avustralya Büyükelçiliği resmi sitesi degildir ibaresi kullanmaktadırlar.  Oysa siteye girenler bu yazıyı görmemekte, sonradan görseler bile yanlış ve yönlendirmeli siteye girmiş ve boşuna vakit kaybetmiş olmaktadırlar.

 

► YILBAŞI (Noel)  / SÖMESTRE TATİL DÖNEMLERİ İÇİN ÖNEMLİ HATIRLATMA: ERKEN BAŞVURUN..

Tatil dönemlerinde Avustralyaya Turist ya da yakınlarını ziyaret amaçlı gitmek isteyenlerin sayısı artmaktadır. Bu yoğunluk dolayısı ile  işlemler daha uzun sürebilmektedir. Planlarınızın aksamaması için olabildiğince erken başvuru yapılması son derece önemlidir.

 

Avustralya Vize Uzmanını Arayın! Farkı Görün..

info@edurota.com     0543 749 4412